Sprzęt

NOWOCZESNY UNIT ŚWIATOWEGO LIDERA W PRODUKCJI SPRZĘTU STOMATOLOGICZNEGO – FIRMY KAVO – MODEL PRIMUS 1058

Primus 1058 to unit stomatologiczny najnowszej generacji, wyposażony w 5 rękawów o bardzo długim zasięgu z blokadą położenia krańcowego. Jest to szalenie istotne ponieważ pozwala na swobodne leczenie osób niepełnosprawnych bezpośrednio na wózkach inwalidzkich. Wyposażony jest w kątnicę podświetlaną – zwiększa ona precyzję pracy.

1Posiada ergonomiczny kształt , trwałe i dające się w pełni dezynfekować wykończenia i elementy co zapewnia pełną ochronę przed zakażeniami. Wyposażenie unitu w ssak pozwala na swobodną pracę w pozycji leżącej pacjenta, co wiąże się z mniejszym stresem a większym komfortem podczas zabiegów. Skaler piezoelektryczny umożliwia bezpolesne pozbycie się kamienia nazębnego. Lampa diodowa polimeryzacyjna posiada funkcję tzw. „soft start”, pozwala to na wyeliminowanie skurczu polimeryzacyjnego podczas zakładania wypełnienia, co znacznie zwiększa jego jakość i trwałość oraz skraca czas pracy.

Kamera wewnątrzustna oprócz swobodnego przedstawiania przebiegu leczenia i stanu uzębienia pacjentom, pozwoli na wprowadzenie nowoczesnego programu profilaktycznego. Zastosowanie w/w kamery w połączeniu z ozonoterapią umożliwi wczesne wykrycie próchnicy oraz zatrzymanie tego procesu. Doprowadzi do remineralizacji tkanek twardych zęba na najwcześniejszym etapie tworzenia się zmian, co znacząco zmniejszy ilość nowych ubytków próchnicowych.

INNOWACYJNY LASER DIODOWY WYSOKOENERGETYCZNY FIRMY METRUM CRYOFLEX – MODEL METRUM D60

Metrum - Cryoflex to uznany producent urządzeń medycznych o wysokiej jakości, stosowanych w lecznictwie publicznym i prywatnym, w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych, lekarskich, poradniach rehabilitacyjnych oraz w klinikach i szpitalach.

Laser diodowy Metrum D60 to wielofunkcyjna platforma zabiegowa . Technologia laserowa to krok w przyszłość stomatologii

 

2Od dawna w odontologii używa się różnych urządzeń wykorzystujących działanie promieni laserowych. Najbardziej rozpowszechnione są lasery diodowe i lasery erbowe o różnym zastosowaniu. Są coraz powszechniej używane  w czasie wykonywania licznych zabiegów obok tradycyjnych metod leczenia. Jest wiele zalet płynących z użycia tych urządzeń. To przede wszystkim lepsza kuracja pacjentów, mniejsza ilość nieprzyjemnych sytuacji połączonych z bólem, oraz szybsze zdrowienie.
Laser diodowy stosuje się w następujących sektorach:
* Endodoncja: bakteriobójczy efekt lasera jest skuteczny w głębi kanału korzeniowego i rurek zębinowych, sprzyjając zdrowieniu również obrażeń części wierzchołkowej w dosyć krótkim czasie. Energia lasera aplikowana w leczeniu kanałowym wykazuje wiele zalet, pośród nich całkowita redukcja mikroorganizmów i wyeliminowanie szlamu zębinowego.
* Parodontologia: skuteczny w eliminowaniu bakterii laser redukuje powstawanie kieszeni i całkowicie uzdrawia tkanki dziąseł. Zastosowanie światłowodu pozwala na dokonanie interwencji prawie bezbolesnych wewnątrz kieszeni dziąsłowych.
* Chirurgia: sposób operowania porównywalny do lancetu, ale ze znacznymi zaletami. Laser gwarantuje bezkrwawy zabieg, pozostawiając “znakomitą widoczność” pola operacyjnego. W niektórych przypadkach interwencje nie wymagają ani anestezji ani zszycia. Ponadto poza działaniem antyseptycznym i biostymulacyjnym użycie lasera redukuje wyzdrowienia w stosunku do chirurgii z użyciem ostrza. Ból pooperacyjny okazuje się mniej dotkliwy w porównaniu z tradycyjnymi metodami.
* Terapia przeciwbólowa: laser znajduje zastosowanie w biostymulacji i terapii znieczulającej. To środek zaradczy dla leczenia niektórych bolesnych patologii, np. wady budowy szczęki. Ma też zastosowanie w korekcji zmian barwy skóry: laser z pomocą specyficznych żeli i specjalnych wiązek (wielki i mały obszar) usuwa plamy i zażółcenie zębów. Laser jest oczywiście najszybszym środkiem w celu uzyskania białego naturalnego koloru zębów.

LASER DIODOWY W DIAGNOSTYCE PRÓCHNICY

O ile w stomatologii terapeutycznej obserwujemy stały postęp manifestujący się na przykład pojawianiem się nowych materiałów wypełniających i nowych narzędzi, o tyle diagnostyka zmian próchniczych w zasadzie nadal opiera się na oku lekarza i próbniku dentystycznym.

Tradycyjnymi metodami wykrywa się ogniska próchnicze, kiedy są już poważnie zaawansowane. Nawet diagnostyka radiologiczna, która ze względu na jonizacyjny charakter stosowanego promieniowania, nie może być zbyt często stosowana, niewiele tu zmienia.

Nowa, laserowa metoda diagnostyki próchnicy zęba wykorzystuje fizyczne zjawisko fluorescencji indukowanej promieniowaniem oświetlającym tkankę zmienioną patologicznie. Zwykle źródłem promieniowania jest dioda laserowa generująca długość fali 650 lub 670nm (w spektrum barwy czerwonej), zaś świecenie fluorescencyjne od zdemineralizowanej tkanki jest promieniowaniem podczerwonym detekowanym za pomocą fotodiody.

3Działanie aparatu jest proste, szybkie, nieinwazyjne i bardzo czułe. Pozwala odróżnić silniejszy sygnał światła fluorescencyjnego tkanek chorych od słabszej fluorescencji tkanek zdrowych, przy czym natężenie fluorescencji wzrasta wraz ze wzrostem stopnia demineralizacji tkanki. Elektroniczna analiza natężenia i widma promieniowania fluorescencyjnego pozwala określić zasięg i rozmiary toczącego się w zębie procesu patologicznego. Wyniki pomiaru podawane są na pulpicie sterowniczym zarówno w formie sygnału ilościowego, jak i w formie sygnału świetlnego i akustycznego.

Zalety laserowej diagnostyki zmian próchnicowych:
- określenie zasięgu, w tym głębokości zmiany związanej z demineralizacją szkliwa lub zlokalizowanie nawet wczesnych zmian próchniczych
- zbadanie skali procesu patologicznego w trudno dostępnych miejscach (np. w bruzdach, ścianach dolnodziąsłowych)
- nieobciążanie pacjenta szkodliwym działaniem promieniowania rentgenowskiego
- profilaktyka wczesnych i niewidocznych gołym okiem zmian próchniczych, co jest szczególnie ważne przy badaniach stanu uzębienia dzieci w wieku szkolnym


Laser METRUM D60 został wyprodukowany  z najlepszych na rynku światowym podzespołów gwarantujących wysoką jakość produktu m.in. niemieckich diod (DILAS) i japońskich zespołów chłodzenia i zasilania (COSEL)

Laser został zaprojektowany i stworzony w celu unowocześnienia procedur i zabiegów stomatologicznych.


NOWOCZESNY GENERATOR OZONU - OzonyMed

4Ozon wykorzystywany jest w medycynie od kilkudziesięciu lat, jednak skonstruowanie generatora kompaktowego, przenośnego pozwala na zastosowanie go w gabinetach zabiegowych. Ozon wytwarzany jest bezpośrednio na szklany aplikator w dawkach terapeutycznych, dlatego nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, co do miejsca aplikacji. Po 20 sekundach ginie 99,9% nawet najbardziej odpornych bakterii, wirusów i grzybów.  Stąd szalone znaczenie ma jego wprowadzenie do stomatologii. Jest to procedura innowacyjna na naszym rynku. Przy pomocy OzonyMed leczy się nieinwazyjnie, bezpiecznie, szybko i tanio, bezboleśnie, bez niepożądanych efektów ubocznych

 

 

5OzonyMed:
- eliminuje konieczność stosowania antybiotyków
- niweluje i odkaża sączące się rany,
- wspomaga zrost kostny
-przynosi ulgę w neuralgiach
-ze względu na dużą "ozonochłonność" tkanki, pozostaje ona wolna od procesów patologicznych jeszcze długo po zakończeniu terapii

  OzonyMed to jedyne urządzenie generujące ozon bezpośrednio na szklany aplikator
  Posiada w pełni zelektronizowane sterowanie
  Bez pompy i kapturków utrudniających precyzję pracy
  Leczenie próchnicy bez bólu

KORZYŚCI W NOWOCZESNYM LECZENIU STOMATOLOGICZNYM URZĄDZENIEM OZONYMED

W chwili obecnej ozon stosowany jest głównie w formie sprayu do dezynfekcji i pobudzania miejscowego krążenia krwi oraz jako woda ozonowa w leczeniu stomatologicznym. Jednakże, wadą ozonu w tych postaciach jest to, że ma on niską saturację przy szybkim tempie rozkładu, co powoduje, że często niemożliwe jest uzyskanie pożądanych efektów. Kolejną niekorzystną cechą ozonu jest fakt, iż używając roztworów i sprayów łatwo jest podrażnić gardło oraz błonę śluzową jamy nosowej.

Niemniej jednak, dzięki temu urządzeniu można zapobiec wystąpieniu wyżej wymienionych skutków ujemnych, osiągając równocześnie efekty działania wysoko stężonego ozonu. Oznacza to, iż w momencie kontaktu sond z leczonym miejscem, wytwarzany jest ozon przeznaczony specjalnie dla leczonego miejsca. W rezultacie uzyskujemy silny efekt odkażający, możliwość zatamowania sączenia krwi, co daje oczyszczający efekt terapeutyczny, poprawia miejscowy dopływu tlenu do ran, przyspiesza gojenie się ran i podnosi temperaturę tkanek poprzez przyspieszenie miejscowego metabolizmu.

6  Leczenie bez antybiotyków - generator ozonu eliminuje konieczniść stosowania antybiotyków

  Leczenie bez skutków ubocznych - aplikacja ozonu bezpośrednio w leczone miejsce, dlatego nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do miejsca aplikacji

  Efekty leczenia - utrzymują sie znacznie dłużej niz przy tradycyjnych metodach

  Oszczędność czasu - ozon eliminuje bakterie wirusy i grzyby w kilkanaście sekund

  Skuteczność - niszczenie mikroorganizmów w ubytkach próchnicowych po 10 sekundach aplikacji wynosi 99%, po 20 sekundach aplikacji 99,9%


W momencie kontaktu sond z leczonym miejscem, wytwarzany jest ozon przeznaczony specjalnie dla leczonego miejsca. W rezultacie uzyskujemy silny efekt odkazający, mozliwosc zatamowania sączenia krwi, co daje oczyszczający efekt terapeutyczny, poprawia miejscowy dopływ tlenu do ran, przyspiesza gojenie się ran i podnosi temperaturę tkanek poprzez przyśpieszenie miejscowego metabolizmu.



NOWOCZESNY KOMPUTEROWO STEROWANY AUTOKLAW – model STATIM 2000 S  – KANADYJSKIEJ FIRMY SciCAN

7STATIM 2000 to szybki i skuteczny autoklaw kasetowy (na kasety o pojemności 2 litry). Proces sterylizacji jest całkowicie automatyczny, sterowany komputerowo.
Z najwyższą skutecznością sterylizuje  m.in. narzędzia stomatologiczne, chirurgiczne, sprzęt medyczny, czy opatrunki. Daje nam pewność, że sprzęt i narzędzia przez nas stosowane są jałowe i bezpieczne dla pacjenta.

Zapewnia on usunięcie z komory sterylizacyjnej powyżej 99% powietrza, co w połączeniu z równomiernym, kontrolowanym przez mikroprocesor rozłożeniem temperatury wewnątrz kasety, stwarza idealne warunki do przeprowadzenia cyklu sterylizacji.

STATIM 2000S został stworzony z myślą o wielokrotnej sterylizacji w ciągu dnia pracy. Lekarz może w każdej chwili potrzebować takiego, a nie innego zestawu narzędzi. Stosujemy go również wtedy, gdy potrzebne narzędzia wymagają natychmiastowej sterylizacji. Jest to możliwe dzięki unikalnej konstrukcji komory sterylizacyjnej, której to funkcje pełni kaseta, do której ładuje się sprzęt przeznaczony do sterylizacji. Może ona również służyć do transportu i przechowywania narzędzi wysterylizowanych. Ruchoma, nie zintegrowana ze sterylizatorem kaseta pozwala na większą mobilność, a posiadanie więcej niż jednej kasety zwiększa operatywność sterylizatora i zdecydowanie skraca czas pojedynczego cyklu. Wszystko to przekłada się na BEZPIECZEŃSTWO pacjenta oraz ZNACZNE SKRÓCENIE CZASU LECZENIA.