usuwanie kamienia (skaling) - Kamień nazębny (w przeciwieństwie do płytki nazębnej) może usunąć jedynie dentysta w procesie tak zwanego skalingu. Dentysta korzysta wówczas ze specjalnych przyrządów w celu usunięcia kamienia z zębów zarówno powyżej, jak i poniżej linii dziąseł!!
piaskowanie zębów - stosowane jest celu dogłębnego usunięcia osadów nazębnych, powstałych wskutek picia kawy, herbaty, palenia papierosów, za pomocą specjalnego proszku, które trudno usunąć innym sposobem; zęby odzyskują jasny kolor i połysk
lakierowanie zębów fluorem - inaczej fluoryzacja to zabieg wzmacniania szkliwa po czyszczeniu z osadu; wzmacnia zęby i sprawia, że są odporniejsze na próchnicę (redukuje ją aż do 75%); polecane również przy nadwrażliwości.
lakowanie zębów - to inaczej uszczelnianie bruzd przeprowadzane w celu ochrony przed zaleganiem resztek jedzenia i bakterii w szczelinach i zagłębieniach. Powierzchnie żujące to najczęstsze miejsce powstawania próchnicy. Aby zabieg lakowania był skuteczny, należy przeprowadzić go możliwie wcześnie, kiedy bruzdy nie uległy jeszcze demineralizacji i próchnicy. Najlepiej w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się zęba w jamie ustnej.
szyny zgryzowe NTI - to tzw. szyna relaksacyjna na zęby; jeśli obserwujesz u siebie jeden z następujących objawów: bóle głowy związane z nadmiernym napięciem mięśni, zgrzytanie zębami w nocy, poranne bóle głowy oraz zmęczenie i niewyspanie, zaciskanie zębów w ciągu dnia, ścieranie zębów, wypełnień, nadwrażliwość – być może to właśnie stomatolog pomoże Ci się od nich uwolnić; 4 z 10 Polaków zaciska szczęki lub zgrzyta zębami w trakcie snu - zaciskanie zębów może powodować wszystkie powyższe dolegliwości – nie zwlekaj i skontaktuj się z nami