BOTOX

Wygładzanie zmarszczek mimicznych przy użyciu preparatu BOTOX

Leczenie preparatem BOTOX jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala spłycić lub wygładzić uciążliwe zmarszczki mimiczne twarzy, niektóre defekty szyi oraz dekoltu. Coraz szersze wskazania do aplikacji preparatu BOTOX pozwalają na korektę poszczególnych okolic mimicznych twarzy:

- korekta zmarszczek
- modelowanie kształtu brwi, nosa, konturów i kącików ust, brody
- korekta tzw. "uśmiechu dziąsłowego"
- uniesienie określonych okolic twarzy - tzw. "BOTOX LIFT".

Procedura medyczna polegająca na kilku drobnych wstrzyknięciach preparatu BOTOX, powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.
Rezultaty są spektakularne i widoczne w ciągu kilku dni od zabiegu.

Za powstawanie np. zmarszczek między brwiami odpowiada nadmierna aktywność mięśni tej okolicy. Niewielka ilość preparatu BOTOX podawana do mięśnia blokuje odbieranie przez niego impulsów nerwowych i powoduje jego rozluźnienie. Efektem jest spłycenie lub wygładzenie zmarszczek.

BOTOX jest oczyszczonym białkiem produkowanym przez bakterię Clostridium botulinum. Proteina ta, podawana do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego wywołującego skurcz mięśnia. Stosuje się ją na niewielkiej, specjalnie dobranej ilości tak, że działa ona tylko na mięśnie, w które została podana

Efekt działania preparatu BOTOX utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, a okres ten może się różnić w indywidualnych przypadkach. Po kolejnych kuracjach preparatem BOTOX, rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.

BOTOX w rękach dobrze wyszkolonego lekarza jest bezpiecznym i skutecznie stosowanym lekiem w wielu dziedzinach medycyny u dziesiątek tysięcy pacjentów na całym świecie.