Pedodoncja/stom.dziecięca - leczenie dzieci/najmłodszych

Pedodoncja to część stomatologii, która swoją uwagę skupia na profilaktyce oraz leczeniu zębów u najmłodszych. Z powodu ich wieku, najważniejszą kwestią pedodoncji, jest profilaktyka – kładziemy nacisk na zapobieganie problemom ! Każde dziecko powinno być pod stałą opieka stomatologiczną, nawet jeśli wydaje się nie być ku temu powodu.

W naszym gabinecie wykonujemy wszystkie zabiegi, których mogą potrzebować nasi najmłodsi pacjenci J

Impregnacja – jest to zabieg stosowany w zębach mlecznych w sytuacji gdy ubytki są bardzo rozległe i płaskie, głównie na gładkich powierzchniach zębów. Nie wiąże się on z bólem. Wykonujemy go trzykrotnie w tygodniowych odstępach i powtarzamy po trzech miesiącach.


Lakowanie –
czyli uszczelnianie bruzd na powierzchni żującej zębów to całkowicie bezbolesny, krótki, profilaktyczny zabieg. Ma na celu ochronę zęba przed próchnicą, która najczęściej tworzy się właśnie na powierzchniach żujących. Aby zabieg miał wysoką skuteczność, poleca się wykonanie go jak najwcześniej. Do kilku miesięcy od wyrznięcia się zęba.


Fluorowanie/lakierowanie -
Fluor to pierwiastek który jak żaden inny pomaga wzmocnić zęby dziecka i chronić je przed próchnicą. Zabieg fluoryzacji jest całkowicie bezbolesny i dobrze znoszony przez najmłodszych. powinno się go przeprowadzać się raz na trzy miesiące, natomiast u dorosłych raz na sześć miesięcy. Aby jeszcze bardziej wydłużyć czas korzystnego kontaktu fluoru ze szkliwem, proponujemy lakierowanie zębów. Jest to również bezbolesny i dobrze tolerowany zabieg, który zwiększa odporność zębów na próchnicę.

Na życzenie malucha, stosujemy kolorowe wypełnienia!

Aby przyzwyczaić dzieci do gabinetu stomatologicznego i zachęcić je do wizyt u stomatologa wprowadziliśmy specjalne wizyty adaptacyjne ! Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.