Lipoliza

LIPO ROYAL -  SMART LIPO - SLIM LIPO to metody, których działanie na tkankę tłuszczową jest bardzo ograniczone, w porównaniu z laserem diodowym o fali 940nm.

LASER DIODOWY (940nm) JEST BARDZIEJ SKUTECZNY W ROZBIJANIU KOMÓREK TŁUSZCZOWYCH NIŻ LASERY STOSOWANE W METODZIE SLIMLIPO / SMARTLIPO

Lipoliza jest nowym zabiegiem, który znajduje zastosowanie w lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej a także cellulitu. Metoda może być stosowana łącznie z liposukcją, masażami próżniowymi, mezoterapią. Około 10 dni po zabiegu wskazany jest zabieg endermologii lub drenażu limfatycznego. Znacznie lepsze efekty zabiegu uzyskuje się u osób stosujących odpowiednią dietę oraz korzystających z czynnych form wypoczynku. Metoda polega na rozbiciu tłuszczu światłem lasera o dużym powinowactwie do  adipocytów (komórek tkanki tłuszczowej). Zabieg prowadzi do zmniejszenia obwodu w miejscu podania. Podczas jednego zabiegu można usunąć jednoczasowo maksymalnie około 500cc  tkanki tłuszczowej. Czasami może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jedna procedura, celem osiągnięcia oczekiwanego efektu leczniczego. Zabieg może być powtarzany co 3 miesiące, maksymalnie 3-4 razy.

Lekarz lub konsultant jest po to, aby Państwu pomóc, mogą Państwo zadawać pytania celem uzyskania wyczerpujących informacji. Jeżeli Państwo sobie życzą podczas badania może być obecna osoba towarzysząca.

Na życzenie pacjentki, wykonujemy tylko lipolizę laserową bądź lipolizę z natychmiastowym odessaniem tkanki tłuszczowej. Wydłuża to czas trwania zabiegu o około 30-40 minut. Lipolizę i liposukcję przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Na skórze w miejscu wkłucia pozostają małe strupki o  średnicy 1mm.

Lipoliza laserowa laserem metrum d60 to usuwanie tłuszczu oraz rzeźbienie sylwetki z mniejszym czasem rekonwalescencji oraz redukcją efektów ubocznych tradycyjnej liposukcji.

Lekarz używa lasera do rozbijania komórek tłuszczowych, a powstająca w wyniku tego oleista ciecz jest usuwana przez chirurga przy pomocy drobnego nacięcia na skórze lub w naturalny sposób metabolizowana przez organizm. Mały laser zamyka także naczynia krwionośne podczas rozpuszczania tłuszczu, ograniczając dzięki temu obrzęk, krwawienie i zasinienia występujące przy standardowej liposukcji.

Pacjenci poddający się zabiegowi potrzebują jedynie miejscowego znieczulenia.

Lipoliza laserowa jest wykonywana u pacjentów mających miejscowe, niewielkie nagromadzenie depozytów tłuszczowych. Przez 1 mm nacięcie w skórze wprowadzana jest 1 mm kaniula, w której znajduje się światłowód. W momencie aktywacji lasera /lipoliza laserowa klasyczna/ komórki tłuszczowe pękają, uwolniony w wyniku tego działania płyn z komórek tłuszczowych jest wydalany przez naturalne mechanizmy biologiczne organizmu (system limfatyczny) i metabolizowany przez wątrobę.

Przy procedurze laser assisted liposuction (LAL) pierwsza część zabiegu wygląda identycznie, a w odróżnieniu od lipolizy laserowej klasycznej płyn z komórek tłuszczowych powstały w wyniku działania lasera jest dodatkowo odsysany przy użyciu ssaka medycznego. Dzięki temu możliwe staje się operowanie obszarów z dużo większym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, a przy serii zabiegów realne staje się uzyskanie wyników klasycznej liposukcji.

Metoda doskonale nadaje się do modelowania brzucha, pleców /okolice stanika/, pośladków, bioder, wewnętrznych i zewnętrznych części ud, kolan, talii /boczki/, ramion, podbródka oraz policzków /tzw chomiki czyli wiotczejące policzki/

Lipolizę wykonuje się u osób z najwyżej kilkunastokilogramową nadwagą. Ponieważ nie jest to metoda odchudzania, tylko modelowania sylwetki, usuwa się tyle tkanki tłuszczowej ile w danym miejscu jest zbyteczne – zwykle do 2 litrów.

Ostateczna cena lipolizy laserowej ustalana jest podczas bezpłatnej konsultacji lekarskiej.